Duyurular

1915 Çanakkale Köprüsü ve Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Etki Analizi Anketi

Ajansımızca, ülkemizin en büyük ve en kapsamlı kamu yatırımlarından biri olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nü de içeren Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Projesi’nin Balıkesir ve Çanakkale illerini kapsayan TR22 Güney Marmara Bölgesi üzerindeki sosyal, ekonomik ve çevresel etkilerinin araştırılması ve bölgede olası yeni ekosistemin değerlendirilmesi amacıyla “1915 Çanakkale Köprüsü ve Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu’nun Etki Analizi“  adlı çalışma yapılması planlanmıştır.

Yapılacak olan etki analizi ile 1915 Çanakkale Köprüsü’nün bölgeye olan sosyal, ekonomik ve çevresel etkilerinin ve Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu’nun kullanıma açılmasıyla birlikte bölgeye olan uzun dönem muhtemel etkilerinin tespiti amaçlanmaktadır. Söz konusu etki analizi kapsamında TR22 Güney Marmara Bölgesi’nde ortaya çıkabilecek etkilerin kamuoyu ve kamu kurumları ile paylaşılarak gerekli politikaların oluşturulması yönündeki çalışmalara referans bir doküman hazırlanması hedeflenmektedir.

Bölgemiz için oldukça önemli olan bu çalışmaya yapacağınız katkılarınız Ajansımızca oldukça değerli olup bu kapsamda hazırlanmış olan “1915 Çanakkale Köprüsü ve Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Savaştepe Otoyolu Etki Analizi”ni hazırlamak için siz değerli paydaşlarımızın görüşlerine başvuruyoruz.

İlgili ankete ulaşmak için: https://www.gmka.gov.tr/duyuru/1915-canakkale-koprusu-ve-kinali-tekirdag-canakkale-savastepe-otoyolu-etki-analizi-anketi

Çanakkale Yatırım Destek Ofisi
İsmetpaşa Mh. Asaf Paşa Cd. No: 78
Merkez/Çanakkale
İletişim
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. © 2024 Web Tasarım