Duyurular

Akdeniz Sınır Ötesi İşbirliği Programı Teklif Çağrısı Açıldı

Interreg NEXT Akdeniz Havzası Programı 2021-2027 dönemi ilk teklif çağrısı açılmıştır. Bölgeyi daha akıllı ve rekabetçi, daha yeşil ve iklime dayanıklı, daha sosyal ve kapsayıcı hale getirme hedefi doğrultusunda, çağrı Akdeniz’in her iki kıyısında kilit temaları ele almaktadır: bunlar arasında araştırma ve inovasyon kapasitelerini artırmak, KOBİ büyümesini teşvik etmek, yenilenebilir enerji çözümlerini geliştirmek, iklim değişikliği uyum önlemlerini güçlendirmek, eğitim fırsatlarını teşvik etmek, kaliteli sağlık hizmetlerine erişimi sağlamak ve yerel yönetim süreçlerini geliştirmek bulunmaktadır. Marmara, Ege ve Akdeniz bölgesindeki 21 ilde yer alan kamu kurumları, yerel yönetimler, üniversiteler, meslek kuruluşları, STK’lar ve özel sektör kuruluşları çağrıdan yararlanabilecektir. Çanakkale ve Balıkesir bu iller arasında yer almaktadır. 
Bu çağrı için öngörülen projelerin türüne bağlı olarak – tematik, gençlik odaklı ve yönetişim – AB finansal desteği 500.000 ile 2.5 milyon Avro arasında değişecektir.
Proje tekliflerinin sunulma tarihi 28 Mart 2024 
Detaylı Bilgi: https://www.interregnextmed.eu/

Çanakkale Yatırım Destek Ofisi
İsmetpaşa Mh. Asaf Paşa Cd. No: 78
Merkez/Çanakkale
İletişim
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. © 2024 Web Tasarım