Haber ve Duyurular
Haber Galerisi

Ezine Gıda İhtisas OSB’de ilk fabrikanın temeli atıldı

Süt ve süt ürünleri ile zeytin ve zeytinyağı başta olmak üzere gıda alanında üretim yapan tesisleri bir araya getirmesi planlanan yaklaşık 136 hektar alana ve çeşitli büyüklüklerde 91 parsel sahip olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi yatırımcılara avantajlı yatırım ortamı sunmaktadır. OSB, limanlara ve havalimanına yakınlığı dolayısıyla stratejik bir noktada yer almaktadır. Bölge, İstanbul ve İzmir’e yaklaşık 300 kilometre, Çanakkale Havalimanı’na 50 km, Kepez Limanı’na 45 km ve 1915 Çanakkale Köprüsü’ne 82 km uzaklıktadır.

Çanakkale- İzmir Karayolu üzerinde olan Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nde  29 Nisan 2022 tarihinde düzenlenen törenle birlikte ilk fabrikanın temelleri atılmıştır.

Temel atma töreni gerçekleştirilen Troya Petfood Evcil Hayvan Yem ve Gıda Sanayi Ticaret Limited Şirketi isimli firma kedi ve köpek maması üzerine üretim gerçekleştirecek olup işletmenin açılışıyla birlikte 100 kişiye istihdam sağlanması ve ayrıca yurtiçi satışın yanı sıra üretilen mamaların ihracatının da yapılması planlanmaktadır.

Çanakkale Yatırım Destek Ofisi
İsmetpaşa Mh. Asaf Paşa Cd. No: 78
Merkez/Çanakkale
İletişim
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. © 2024 Web Tasarım