Haber ve Duyurular
Haber Galerisi

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’nun Onuncu Başvuru Çağrı İlanı yayımlanmıştır.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, 7 Ocak 2021 tarihinde Onuncu Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.

Söz konusu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ve “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirlerine yönelik başvurular kabul edilecektir.

Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbiri kapsamında desteklenecek sektörler aşağıda belirtilmektedir. Bu tedbir kapsamında destek oranı; uygun harcama tutarının %50'si ile %70’i arasında değişmektedir.

  • Süt Üreten Tarımsal İşletmeler
  • Kırmızı Et Üreten Tarımsal İşletmeler
  • Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler
  • Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbiri kapsamında desteklenecek sektörler aşağıda belirtilmektedir. Bu tedbir kapsamında destek oranı; uygun harcama tutarının %40'ı veya %50’sidir.

  • Süt ve Süt Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması
  • Kırmızı Et ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması
  • Kanatlı Eti ve Et Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması
  • Su Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması
  • Meyve ve Sebze Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması

Başvurular 15.02.2021 tarihi saat 09:00’dan itibaren yatırımın uygulanacağı ilde bulunan TKDK İl Koordinatörlüklerinde kabul edilmeye başlanacaktır.

Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar tedbiri için Online Proje Başvuru Sistemi 16.03.2021 tarihi saat 18:00’da kapatılacaktır. Başvuruların son teslim tarihi 19.03.2021, saat 18:00’dir.

Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar tedbiri için Online Proje Başvuru Sistemi 23.03.2021 tarihi saat 18:00’da kapatılacaktır. Başvuruların son teslim tarihi 26.03.2021, saat 18:00’dir.

Her iki tedbir açısından son teslim tarihinden sonra yapılacak başvuruların kabul edilmeyeceği unutulmamalıdır.

Başvurular hakkında detaylı bilgileri ve başvuru kurallarını içeren Başvuru Çağrı Rehberine www.tkdk.gov.tr adresi aracılığıyla ulaşılması mümkündür.

Çanakkale Yatırım Destek Ofisi
İsmetpaşa Mh. Asaf Paşa Cd. No: 78
Merkez/Çanakkale
İletişim
Bu sitede yayınlanan her türlü bilgi ve belge Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından sağlanmıştır. Tüm hakları saklıdır. © 2024 Web Tasarım